Devold - producent odzieży i bielizny termoaktywnej

Firma Devold® of Norway została założona w 1853 roku, co czyni ją jedną z najstarszych na świecie firm z branży outdoorowej. Od początku istnienia czerpiemy doświadczenia z użytkowania naszych produktów w najtrudniejszych warunkach. Pierwszymi odbiorcami odzieży byli głównie marynarze i rybacy, ale to okres wielkich eksploracji polarnych umożliwił szybki rozwój i odkrywanie zalet wełny owczej. W 1888 roku Fridtjof Nansen dokonał trawersu Grenlandii ubrany właśnie w odzież wełnianą Devold. W 1911 roku Roald Amundsen zdobył biegun południowy również ubrany przez Devolda.

historia1

W przeciągu niemal 160 lat istnienia firmy oczekiwania użytkowników znacznie wzrosły. Nie zapominamy o tradycji, mimo to staramy się nieustannie rozwijać nowe technologie, dzięki czemu utrzymujemy pozycję innowatora i eksperta w dziedzinie wełny merino. W naszej siedzibie w Norwegii nieustannie opracowujemy nowe sposoby wytwarzania materiałów, a także nowe wzory odzieży. W 2003 roku, jako jedna z pierwszych firm, wprowadziliśmy technologię Total Easy Care®, która znacznie ułatwia dbanie o produkty wykonane z wełny.

Wszystkie działania prowadzące do stworzenia końcowego produktu najwyższej jakości realizujemy w ramach spójnej koncepcji "Sheep to Shop". Polega ona na pełnej kontroli nad całym łańcuchem produkcyjnym. Wełna pozyskiwana jest bezpośrednio od wyselekcjonowanych, spełniających rygorystyczne wymogi dotyczące jakości i poszanowania środowiska farmerów z Australii i Nowej Zelandii w oparciu o długoterminowe kontrakty. Produkcja dzianiny i konfekcjonowanie produktów odbywa się natomiast na Litwie, gdzie posiadamy własną fabrykę, a wszystko zgodnie z maksymą "To us, quality is personal", ponad wszystko stawiającą jakość produktu.

Zwracamy szczególną uwagę na warunki w jakich hodowane są owce na farmach, z którymi współpracujemy. Stanowczo sprzeciwiamy się stosowaniu tzw. mulesing, czyli wycinania wełny razem ze skórą w tylnej części ciała owcy. Mimo, że jest to metoda pozwalająca na uniknięcie pasożytów, odcinamy się od niej, ponieważ powoduje cierpienie zwierząt. Gwarantujemy, że nasza wełna jest pozyskiwana bez używania tej metody.

Obecnie produkty Devold cieszą się rosnącą popularnością wśród entuzjastów wszystkich form aktywnego spędzania czasu na całym świecie, a także używane są z powodzeniem w życiu codziennym. Użytkownicy wybierają nas, ponieważ potrafimy połączyć najwyższy komfort z funkcjonalnością i niezobowiązującym wzornictwem. Sięgają po nie również osoby pracujące w trudnych warunkach – strażacy, ratownicy, nurkowie, leśnicy, osoby pracujące na wysokościach. Ważnym czynnikiem determinującym ich wybór jest najwyższa możliwa jakość produktu i pewność, że nie zawiedzie w trudnej sytuacji. Ich uznanie stanowi dla nas najlepszą rekomendację.


© Copyright
 Devold.pl
. Wszelkie prawa zastrzeżone / 
Sklepy internetowe CStore
Kontakt ze sklepem

Outdoor Sklep
Jana III Sobieskiego 45
02-930 Warszawa

+48 574 369 157